İçeriğe geç

Yeşilköy Kurye

İstanbul Moto Kurye

Yeşilköy kurye hizmetimiz 2010 yılından itibaren devam eden bir hizmettir. Çalışmalarımızın başlangıcı ise 2005 yıllarına dayanmaktadır. O zamanlar daha yeni yeni yavaş yavaş kurye hizmetine başlamış bulunuyorduk. Daha Yeşilköy bölgesine bile hizmet getiremiyorduk. Sadece Beşiktaş, Maslak, Levent arasında çalışma yapıyorduk.

İstanbul Moto Kurye daha sonraları genişleyen hizmet bölgemiz Yeşilköy semtini de içine almış bulunmaktadır. 2005 yılında başlayan bu çalışmalarımız 2017 yılı itibariyle 150 semtte hizmet vermeye başlamıştır. Yeşilköy bölgesi ise daha çok hava alanı ile anılmakla beraber asıl bölgesi daha ilerde sahile yakın bölgedir.

Yeşilköy kurye asıl olarak herkesin Yeşilköy denince aklına İstanbul Hav aalanı gelmektedir. Fakat Yeşilköy bölgesi hava alanından sonra gelen Sirkeci ve Florya semtlerine giden yol üzerinde içeri girip sahile kadar olan bölgedir. Bölgede fazla inşaat yapılmasa da bölgeye yeni site ve binalar yapılmaktadır.

Yeşilköy kurye semti ile Florya bölgesi arasında kalan ön tarafı sahil Marmara Denizi olan bölgeye Yeşilköy denmektedir. Komşuları, Marmara Denizi, Yeşilyurt semti, Florya Şenlikköy semti ve Atatürk Hava alanı ile çevrilidir. Yeşilköy bölgesinde birde havacılık müzesi meydanda  bulunmaktadır. Genelde eski yapı ve binaların olduğu 

×
Tıkla AraWhatsApp