İçeriğe geç

Esenler Kurye

İstanbul Moto Kurye

Esenler kurye Esenler İlçesi İstanbul Çatalca yarım adasında Avrupa tarafında kalan bir ilçemizdir. Esenler İlçesi İstanbul İlinin en kalabalık nüfuslu ilçelerinden biridir. yaklaşık olarakbeşyüz bin civarında kişinin yaşadığı tahmin ediliyor. Esenler Bölgesi İstanbul Topkapı, Güngören , Otogar sınırlarından Güngören ile bağlantısı vardır.

Esenler kurye bu bölgede sadece  vermektedir. Alacağımız gönderileri hızlı bir şekilde teslim ediyoruz. Kuryelerin üstünde dolaştırmaz, hemen teslim ediyoruz. Bundan dolayı fiyatlarımız biraz pahallı gelebilir ama fiyat sormaktan çekinmeyin.

Esenler kurye Atışalanı sapağından gidilebilir. İsterse Topkapı tarafından Bayrampaşa Terazidere tarafından da gidilebilir. Veya Bağcılar tarafında ise Buradanda gene Esenler İlçesine geçiş yapılabilir. Esenler ilçesi genel olarak yerleşim yeri olarak görülmektedir. Diğer ilçelerdeki gibi değildir.

İstanbul Moto Kurye zamanlar böyle bizim gibi bölge çalışan kurye firmaları yoktu. Firma içindeki her kurye her bölgeye giderdi. Ama biz Kuryeleri bölgelerle sınırlandırarak, her bölgeye kurye verdik, yada her kuryeye bir bölge vererek verimi daha da arttırmaya çalıştık. Esenler Kurye olarak tüm mahalle ve bölgelerde hizmetimiz devam etmektedir.

Esenler kurye Yıldırım mahallesi ile Bayrampaşa ile bağlantısı, Vatan Caddesi ile Bağcılar Bağlantısı bulunmaktadır. Yani Esenler İlçesinin, Bağcılar, Güngören, Bayrampaşa, Zeytinburnu ilçeleri ile sınırı ve bağlantısı bulunmaktadır. Esenler İşçesi en yakın Vatan Caddesi Bağcılar bağlantı yolundan doğru gidilmektedir. Bağlantı yolundan ister Otogar,  hal  sapağından girilerek gidilebilir, İster bir sapak sonra,

Esenler kurye firması İstanbul’da Esenler İlçesinde Moto Kurye olarak  artık 7/24 hizmetine başlamıştır. Esenler İlçesinin 16 mahallesinde hizmet vermekteyiz. Bu 16 mahalleyi didik didik edip tüm sokak ve caddelerine kurye çalışmamız mevcuttur. Esenler bölgesine yaptığımız yatırımlar meyvasını vermeye başlamıştır. İlk defa 2006 yılında Esenler bölgesine çalışmaya başladık.

Esenler kurye döneminden kalma olduğu söylenir. Bölgenin eski adınında Litros olduğu rivayetleri vardır. Atışalanı eski adı da olduğu bilinmektedir. Burada eskiden söylenir. Buraların ekilen toprak alanları olduğu söylenir. 

Esenler kurye bölgesinin en meşhur yeri Esenler Otogar bölgesidir. Burası ilk yapıldığı zamanlar bu kadar trafik ve yoğunluk yoktu. Fakat bu günlerde 2016 yılında olduğumuz şu günlerde bu Otogarın bile taşınılması düşünülmektedir. Çünkü buradan kalkan yüzlerce, binlerce araç trafiği çok etkilemektedir.

Esenler kurye üçüncü köprünün açılmasından sonra otobüsler bu köprüye yönlenme verim alınamamıştır. Esenler ilçesini Şuanda akp belediyeli kişiler yönetmektedir. Daha öncede bu belediyeyi Refah Partisi ve Fazilet partili belediler yönetmişti.

Yavuzselim Mahallesi, Atışalanı Mahallesi, aynı zamandada semti, Üçyüzlü Mahallesi aynı zamandada semtleridir. Esenler bölgesinde mahalleler okadar birbirine yakın mahalleler değildirler. Buradaki mahalleler genelde oturulan yerlerdir. İş alanı fazla yoktur. Esenler Belediyesi bu bölgelere biraz trafik olarak önlem alamamıştır. Özellikle otogar hal, Sultançiftliği bağlantı yolları akşam saatleri trafik yoğunlunun yaşandığı ana harteller.

Esenler kurye yaklaşık 18 tane mahallesi bulunmaktadır. Bu mahalleler şöyledir. Birlik Mahallesi, Çiftehavuzlar Mahallesi, Davutpaşa Mahallesi, Topkapu civarı, Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Havaalanı Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Kemer Mahallesi, Menderes Mahallesi, Mimarsinan Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Nenehatun Mahallesi, Oruçreis Mahallesi, Tuna Mahallesi, Turgutreis Mahallesi,

×
Tıkla AraWhatsApp