Anasayfa » Blog » Çatalca Kurye

Çatalca Kurye

Çatalca Kurye, İstanbulmotokurye.com

Çatalca Kurye Hizmetleri 

Çatalca kurye artık bundan böyle 7/24  hizmetimiz başlamıştır. İstanbul Çatalca- Çatalca İstanbul arası kurye hizmetleri vermektedir. Çatalca’nın içi  hizmetimiz yoktur. Yalnızca uzak mesafe hizmetimiz mevcuttur. Çatalca bölgesinin İstanbul’a uzaklığı yaklaşık 60 km mesafededir.

Çatalca kurye otoyolundan gidildiği vakit yaklaşık bir saat bir zaman sürmektedir. Çatalca bölgesine normal bir kurye hizmeti için 4-5 saat zaman vermekteyiz. Bu zaman içinde gönderileri teslim ediyoruz. Fakat Çatalca gönderilerini ise 1.5-2 saat içinde teslim ediyoruz.

 

Çatalca moto kurye

Çatalca kurye teslimat ücreti olarak normal ücretinden hizmetinden ücret talep ediyoruz. Eğer taşıyacağımız ürün motosikletlerin alamayacağı kadar büyük ve ağır ise bu sefer arabalı hizmetimizle gönderi teslim alıyoruz. Bu hizmetin bedeli ise alıyoruz.

Çatalca kurye olarak ayrıca şehiriçi kargo teslimatı olarak uçak kargo çalışması yapıyoruz. Hava alanı olan şehirlere verdiğiniz adresten gönderinizi alıp THY ile uçak kargoya veriyoruz. Ve sizde oradan teslim alıyorsunuz. Bu hizmetin bedeli arayın.

 

Çatalca motorlu kurye

Çatalca kurye İstanbul’ bağlı İstanbul İlinin en batısındaki ilçemizdir. İstanbul İlçeleri içerisinde büyüklük bakımından en büyük sınırlara sahip ilçesidir. Cumhuriyet döneminde bir ara vilayet olmasına karşın daha sonra tekrar ilçe haline getirilmiştir. Osmanlı zamanından beri var olan bu bölge genellikle ormanlık alanlarla kaplıdır.

Çatalca kurye son yıllarda tüm İstanbul’da olduğu gibi buralarda ağaç katliamları yapılmıştır. Karadeniz sınırı vardır. Sınırdaki Yıldız dağları bölgesindeki dağların devamı Çatalca ilçesine doğru devam eder. Bu bölgelerde ekilen tarım yapılan birçok ova ve alanlar mevcuttur. Ayrıca Su bakımından zengin olan bölgede terkos gölü var.

Çatalca kurye Durusu gölü hem bölgenin hemde yakın çevrenin su ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca irili ufaklı birçok dere ve göletlerde mevcuttur. İlçede tam 42 köy vardır. Bunlardan on beş on altısı Çatalca merkeze bağlıdır.

 

Çatalca İstanbul kurye

Çatalca motorlu kurye Büyükçekmece, Silivri ve Tekirdağ’dır. Ayrıca Avcılar ve Küçükçekmece’yede sınırları vardır. Fatih sultan Mehmet zamanında’dan beri konum olarak önemli bir yere sahip olduğu düşünüldüğünde, Fatih burası hakkındaki meşhur sözü  Burayı Allah’a havale ettim demesi olmuştur. Yaklaşık nüfusu 100 bin civarındadır.

Çatalca kurye bölgesinde serbest bölge vardır. Ayrıca elektrik üreten birçok rüzgar tribünü mevcuttur. Çetince diye anılırken daha sonra buraya değişe değişe denmeye başlandığı söylenir. Buraya zamanında Roma, Bizans  Osmanlı yönetmiş en son Türkiye ‘ye kalmıştır. Ticaret, sanayi, hayvancılık ve tarımla ekonomik olarak geçim sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir