Anasayfa » Blog » Eyüp Kurye

Eyüp Kurye

Eyüp Kurye, İstanbulmotokurye.com

Eyüp Sultan Moto Kurye Ve Eyüp İlçesi

Eyüp kurye İstanbul içinde kurye hizmeti ve motorlu kurye dağıtımı yapmak için kurulmuş, çok geniş bir yelpazeye sahip büyük bir bölgeyi de içine alacak şekilde hizmet vermek için 2010 yılında kurulmuş bir 

Eyüp kurye hizmetidir. Son derece titiz ve güvenli çalışmaya özen göstermekteyiz. Çünkü hizmet anlayışımız daima insanlara ve doğaya saygılı olmaktır. Başka semt ve ilçelere maalesef kurye hizmeti ve teslimat yapmaktadır.

Eyüp kurye 2010 tarihinden itibaren son derece disiplinli ve kaliteli bir şekilde çalışmalarını sürdürmüş ve asla çevresine, yayalara, insanlara, hayvanlara ve doğaya zarar vermemiştir. Yaratılanı severiz Yaratandan ötürü sözüyle hareket eden bir firmayız. 

Eyüp Kurye Çalışma Alanları Ve Kurye Bölgeleri

Eyüp moto kurye bilindiği gibi Eyüp İlçesi çok geniş bir yüz ölçüme sahip İstanbul ilimizin en büyük alana sahip İlçelerinden bir tanesidir. İnsanların Eyüp ismini duyduğunda ilk başta Eyüp Sultan mahallesi ve cami akla gelse de aslında Eyüp çok geniş bir alana kurulu bir ilçemizdir.

Eyüp kurye bu bölgenin tamamına hizmet ettiği için bölge dışına çıkıp Eyüp merkez olmakla beraber, Yeşilpınar, Alibeyköy, Çırçır, Göktürk,  Emniyettepe, Güzeltepe, Pirinççi Köyü, Rami, Topçular ve Edirnekapı başta olmak üzere Eyüp ilçesinin diğer mahalle ve semtlerine hizmeti saplamaktadır.

 

Eyüp Motorlu Kurye Eyüp İlçesi Hakkında Bilgiler

Eyüp kurye bu İlçesi İstanbul Avrupa yakasında Haliç kıyısı olan bir ilçemizdir. Çok geniş topraklara sahiptir. 2016 itibariyle 21 mahallesi ve ayrıca 7 adette köyü bulunmaktadır.

Eyüp Kurye 1930 lu yıllarında, başka yerlere bağlı iken biraz Fatih, biraz Sarıyer, birazda Çatalca bölgesinden semtlerle birleşerek Eyüp kurulmuştur. Yaklaşık nüfusu 500 bin civarında olan.

Eyüp Kurye İstanbul ve başka illerde çok ünlü ve ziyaret edilen ilçemizdir. Bunun sebebi ise Eyüp merkezde bulunan Eyüp Sultan kabrinin burada olduğundan ve Eyüp Sultan Caminin burada oluşundandır.

 

Eyüp Sultan Motorlu Kurye Servisi

Eyüp Sultan Kurye anlatıyor. Eyüp sultan Peygamber Efendimizin s.a.v Mekke’den Medine’ye göç ettiği sıralarda evinin yapılmasına kadar Evinde kaldığı Sahabesinin adıdır. Peygamber Efendimiz s.a.v kendi evi yapılıncaya kadar kura çekimi ile

Eyüp Sultan r.a evinde kalmıştır. İşte bu sahabi yaklaşık 90 yaşlarında Emeviler döneminde İstanbul’un fethetmek için buralara kadar gelmiş ve şehit olmuştur. Sonradan mezarı bu bölgede bulunmuş ve buralar bu yüzden ziyaret edinilen yerler arasına girmiştir.

 

İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye,https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir