Anasayfa » Blog » Büyükçekmece Kurye

Büyükçekmece Kurye

Büyükçekmece Kurye, İstanbulmotokurye.com

İstanbul’un En Uzak İlçesi Büyükçekmece kurye

Büyükçekmece kurye İstanbul bölgesinin en uzak İlçesi olan Büyükçekmece’ye hizmet vermekten gurur duymaktadır. Gerçekten mesafe bakımından uzak bir yer olan bölgeye kurye çalışmalarımız 2010 yılında başlamıştır. Büyükçekmece bölgesine hem normal kurye işi, hemde acil kurye işi hizmeti vermektedir.

Büyükçekmece kurye hızla büyüyen ağımızla her geçen gün potansiyelimizi arttırıp Allah’ın izni ile bu günlere geldik. İnşallah bundan sonrada siz değerli müşterilermize hizmet vermeye devam edeceğiz. Büyükçekmece bölgesi İstanbul merkezi sayılan Beşiktaş, Mecidiyeköy bölgesine arasındaki mesafe yaklaşık olarak 55-60 km civarındadır.

 

Büyükçekmece Moto Kurye

Büyükçekmece kurye trafik orta halli olma durumunda araçla mesafe yaklaşık bir saat sürmektedir. Yok eğer trafik olduğu zaman bu mesafe iki saati bulmaktadır. İşte bu yüzden bu mesafe uzaklığından Büyükçekmece bölgesine giden evrak ve kurye fiyatları biraz farklıdır.

Buraya İstanbul içinden giden gönderi fiyatımızın üstüne extra olarak birde uzak bölge fiyatı eklenmektedir. Bundan dolayıdır İstanbul içinden normal bu bölgeye kurye fiyatımız yaklaşık 80-90 civarı tutmaktadır.

 

Büyükçekmece Motorlu Kurye

Bu zaman suresi ise yaklaşık 5-6 saat içinde teslim edilen kuryeler için geçerlidir. Eğer gönderim daha hızlı gitsin istiyorsanız o zaman iki saat içinde teslim edilmesi fiyatı yaklaşık normal fiyatın iki katı civarında yani 160-180 arasındadır. 

Büyükçekmece kurye bölgesi dışında buraya yakın ve komşu İlçe ve semtlerede hizmeti vermektedir. Verdiğimiz ilçe ve semtler şunlardır, Silivri Bölgesi, Çatalca Bölgesi, Beylikdüzü, Hadımköy, Arnavutköy, Esenyurt bölgerinede hizmetimiz devam etmektedir.

 

Bölgenin Tarihi Yapısı Ve Gelişimi

Büyükçekmece ilçedir. İstanbul’a bağlıdır. İstanbul’un Trakya bölgesinde en uçta İlçesidir. Çevre komşuları Büyükçekmece’ye gelmeden Esenyurt ve Beylikdüzü İlçeleri ile komşudur.

Hemen sonra ise Silivri mevcuttur. Hemen kuzey tarafında ise Arnavutköy İlçesi ile Çatalca İlçesi ile komşudur. Güneyinde ise, Marmara Denizi bulunmaktadır. İlçe olmadan önce Çatalca’ya bağlı bucak konumunda idi. Daha sonra 2010 yılında ilçe haine gelmiş be bikaç mahalle katılarak biraz ileriye doğru genişlemiştir.

 

Büyükçekmece Acil Kurye

Çatalca ve Silivriden bir kaç bölge eklenmiştir. Mimarsina ve Kumburgaz’ da buraya bağlanmıştır. Büyükçekmece daha çok yaz aylarında kalabalık olan bir yerdir. Yazın daha kalabalık, kış aylarında daha sakindir.

Sahil şeridi çok uzundur. Yaklaşık nüfusu 2016 yılı ile 250 bin civarında olduğu tahmin edilmektedir. Büyükçekmece bölgesinde üç tane üniversite bulunmaktadır. Bu bölgede Tem otoyolu ve E-5 Karayolu dediğimiz D-100 kara yolu geçmektedir.

 

Tarihi Kule Büyükçekmece Hızlı Kurye

Büyükçekmece kurye bölgesinde Türkiye’nin en yüksek tv kulesi bulunmaktadır. Bu kule Avrupa’da ise üçüncü sıradadır. Ayrıca Tüyap fuar Merkezide buradadır.

Ayrıca tarihi olarak birçok eserler mevcuttur. Biz önceden Büyükçekmece’de bulunan Havuza çok giderdik. Bu Agua Park çok güzeldi. Ama daha sonra fazla gitmedik. Zaten başka yerlerdede açılmıştı.

 

Büyükçekmece Kurye Mahalleleri

Büyükçekmece kurye belediyesi 25 mahalleden oluşmaktadır. Bu mahalleler şunlardır.19 Mayıs Mahallesi, Ahmediye Mahallesi, Alkent 2000 Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Batıköy Mahallesi, Celaliye Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakmaklı Mahallesi, Dizdariye Mahallesi, Ekinoba Mahallesi.

Fatih Mahallesi, Güzelce Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Kamiloba Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Kumburgaz Mahallesi, Mimaroba Mahallesi, Mimarsinan Mahallesi, Muratçeşme Mahallesi, Pınartepe Mahallesi, Sinanoba Mahallesi, Türkoba Mahallesi, Ulus Mahallesi, Yenimahalle Mahallesi.

 

İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir