Anasayfa » Blog » Çekmeköy Kurye

Çekmeköy Kurye

Çekmeköy Kurye, istanbulmotokurye.com

Çekmeköy Kurye

Çekmeköy kurye İstanbul Anadolu yakasında bulunan bölgelerden. İstanbul Şehrinin bir ilçesi. Aslında İstanbul’un en güzel yerlerinden bitanesi. Çevresi ormanlarla kaplı muhteşem bir bölge. Çok hoşuma gitmiyor değil. Burası İstanbul içinde en çok yaşamak istediğim bölgelerden biri. Yüksek bir bölgedir. İklimi İstanbul içine göre biraz daha sert geçmektedir. Yazları serin olur.

Çekmeköy kurye çevresi yeşilliklerle ormanlıklarla kaplıdır. Buralarda yemek getirdiğim zamanlar yani diyet yemek dağıttığım zamanlar bayağı bir gezme ve dolaşma imkanım bulunmuştu. Orman yolundan Çavuşbaşı yolundan direk Kavacık bölgesine yol vardır. Tem yolu kapalı olduğu zaman araba ve araçlar yolu bilenler buradan gidiyorlar. Şimdi üçüncü köprü yolu bağlantı yolları yapıldığından tam buradan geçmekte ve buraya sapak vermişlerdir.

 

Çekmeköy moto kurye 

Çekmeköy kurye Ümraniye ilçesine komşuluğu vardır. Sancaktepe belediyesine sınırı vardır. Şile otobanı yolu tam önünden geçmektedir. tam karşı tarafı Duddullu ve Yenidoğan mahalleleridir. Orman içlerinde değişik şekillerde ve yapılarda site ve villalardan oluşan evler yapılmıştır.

Çekmeköy kurye genellikle sessiz ve sakin olması ile bilinirken malesef son yıllarda buralarda trafik oluşmaya başlanmıştır. Çekmeköy ile ileriye doğru Çavuşbaşı yolu üzerinde kendin pişir kendin ye mekanları bulunaktadır. Son yıllarda sinema ve dizi filim sektörünün kullandığı mekanlarda buralarda çok rastlanmaktadır. Bu bölge oksijen ve temiz hava olarak çok güzel bir yerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir