İçeriğe geç

Bomonti Kurye

İstanbul Moto Kurye

Bomonti kurye İstanbul şehrinin Avrupa yakasında bir semt adı. Şişli İlçesine bağlı bir yer. İsmini eski bira fabrikasından almıştır. Burda eskiden bira fabrikası faal olarak çalışıyordur. Halen kalıntısı burada bulunmaktadır. Sokak isimleri de gene bu isimlerden benzer şekilde etkilenmiştir. Bomonti birahane sokak, Fırın sokak gibi isimler mevcuttur.

İstanbul Moto Kurye bu bölge çok sakin ve sessiz bir bölge iken son beş altı yıldır gayet gelişmiştir. Her yere olduğu gibi buralara da rezidanslar, plazalar yapılmıştır. Her bölgenin bir yiyicisi olduğu gibi buranında vardır. Aslına bakarsan bu semt o kadar büyük yapıların yapılacağı bir yer değildi. Hele derenin geçtiği bölge gerçekten de halen bile plazalar yapılmasına rağmen hem pis kokmakta hemde pislik ve kötü görüntü arz etmektedir.

Bomonti kurye  evet bu bölgedeki yapılan bina hemen karşısında halen gecekondu binaları kötü görüntüler vermektedir. Galiba buraları da alacak ve buralarda yapılacak hale gelmesi için en zengin ve kodomanlar beklenmektedir. Dolaysıyla bu bölgeleri de yok pahasına millete sunup kendileri refah içinde yaşayacaklardır. Özellikle aşağıdaki plazaların önü gerçekten gecekondu bölgesini andırmaktadır.

Bomonti motorlu kurye gölgesi Şişli Caminin arka taraflarına kalmaktadır. Şişli Caminden arkasından başlar Sıracevizler ve Feriköy Kurtuluş bölgesinin sınırlarına kadar devam eder. Arkadanda aşağıya dereye kadar iner. Şimdilerde buraya Kağıthane ve Beşiktaş arasında iki aşamalı tünel yapılmıştır.

×
Tıkla AraWhatsApp