İçeriğe geç

Teşvikiye Kurye

İstanbul Moto Kurye

Teşvikiye kurye hizmetlerimiz hizmete başlamıştır. Hiç biz zaman bu bölgede hizmet vermekten kaçmadık ve bu bölgelerden hiç çıkmadık. Burası kalabalık ama sakin bir bölge diyebiliriz. Gün içi özellikle öğleden sonra yoğun bir trafik olduğu için buraları kuryeler ve firmaları fazla istemez, beğenmezler. Birde giriş çıkışlar ve çevre yoluna bağlanma konusunda biraz zaman aldığından vakit kaybetme olmaktadır. 

Aslında bu bölgeler zengin ve elit insanlar kaldığı için buralara daha çok diyet yemeği kurye taşıması yapılmaktadır. Bizde buralarda çok diyet yemeği dağıttık  Halende dağıtmaya devam ediyoruz. Ne olursa olsun bizler genede buraları seviyoruz. Zaten kalabalık dır. Buradaki en büyük cadde, Maçka caddesi ve devamı Teşvikiye caddesidir. Bundan dolayı tarihi eski yapılar çoğunluktadır.

İstanbul Moto Kurye  ile bu semtinde genel olarak biro ve ofisler bulunmaktadır. Ayrıca büyük ünlü mağazalar ve değişik kafeler bulunur. sosteye ve elit tabaka bu bölgelere gelmektedir. Nişantaşı ile iç içe bulunmakatdır. Maçka, Nişantaşı, Teşvikiye, Topağacı bölgeleri iç içe girmiş çok yakın bölgelerdir. Teşvikiye eski bir semt olduğundan bu bölgedeki yapıların çoğu eski binalardır.

Genellikle çok önceleri Osmanlı zamanında buralarda gayri müslüm vatandaşlar yaşamışlardır. Semtinin en ünlü yeri camidir. Bu cami çok eski ve tarihi bir yapıdır. Bu camide genel olarak zengin kesimin, sosyetenin, sanatçıların falan cenazeleri kalkar. Ünlülerin cenazeleri burada kılınmaktadır. Bu yüzden gün geçmez ki burası kalabalık olmasın. Hala yıkılmamış ve ayakta duran binalar bulunur.

Teşvikiye kurye meydanda caminin yanında büyük bir kafe bulunmaktadır. Bu cafenin yanında Hüsrev Gerede caddesi bulunur. Buradan aşağıya Nüzhetiye caddesine inilebilir. Yada oradan buraya çıkılabilir. Ayrıca ıhlamur yolu caddesinden Fulya ya iniş çıkış vardır. Teşvikiye caddesinin devamı Nişantaşı merkez olarak bilinen Rumeli caddesidir. Tam ışıklarda dört yol ağzında direk giderseniz olur.

Teşvikiye kurye karşıya doğru Osmanbey, Harbiye tarafına, sola dönüş yok. Sağa dönerseniz Vali konağı caddesinden Fulya ya inersiniz. Burada bulunan en ünlü ikinci yapıda yarısı yarısı bölgesinde bulunan Amerikan hastahanesi. Daha sonra burada üniversite bulunmaktadır. Marmara üniversitesinin bir kampüsü. Şişli ilçesine bağlıdır. Yıllardır Şişli ye bağlı olsa da daha önceleri Beşiktaş ilçesine bağlı bulunmuştur.

×
Tıkla AraWhatsApp