İçeriğe geç

Sanayi Mahallesi Kurye

İstanbul Moto Kurye

Sanayi Mahallesi Kurye, İstanbul Levent, Seyrantepe, Çeliktepe, Gültepe, Yahya Kemal, Şirintepe, Yeşilce Mahallesi, Kağıthane ve Cendere bölgesi için kurulan bir kurye bölge firmasıdır. Bölgede bulunun büyük çaplı firmalar buradan taşınsa da genede eski günlerini aratmaktadır.

Sanayi mahallesi kurye ile son yıllarda yapılaşmaya gitmiş ve büyük firmalar buralardan taşınmıştır. Fakat genede kurye alışverişi olan bölge yoğun nüfusu sayesinde işleri veren bir semtimiz. Bölgedeki çalışmalarımız devam etmekte.

İstanbul Moto Kurye nin merkezide bu bölgede bulunmaktadır. Ana merkez binamız Sanayi Mahallesinde bölgesinde bulunmaktadır. Dolaysıyla bu bölgelerde oluşan kurye trafiğinin yüzde doksanını biz tarafından karşılanmaktadır.

İstanbul Sanayi mahallesi kurye, Kağıthane İlçesine bağlıdır. Kağıthane’nin en kalabalık mahallelerinden biridir. Bundan dolayı daha eski zamanlarda Sanayi Mahallesi bir mahalleden oluşmakta iken daha sonra birçok mahalleye ayrılmıştır. Sanayi Mahallesi, Yeşilce Mahallesi.

Şirintepe mahallesi kurye gibi mahallelere bölünmüştür. 2015 yılı itibarı ile de Sanayi Mahallesi nin adı Sultan Selim Mahallesi olarak değiştirilmiştir. Sanayi Mahallesi, 4.Levent, Seyrantepe, Çeliktepe, Cendere yolu arasında kalan bir bölgeyi kapsamaktadır.

İstanbul Moto Kurye önceden birçok fabrika ve iş alanlarını barındıran bir bölge idi. İstanbul’daki Avrupa yakasındaki araba tamir bölgesi olarak bilinir. Daha sonra oto sanayi Maslak Bölgesine yapılınca buranın adı biraz daha azalsa da halen varlığını devam etmektedir. Barboros Caddesi, Çelik Caddesi, Fatih Caddesi, Atatürk Caddesi gibi bölgelerde hala otomotiv sektöründe iş yerleri, tamirhaneler mevcuttur.

Şirintepe kurye bu bölgelerde fabrikalar gitmesine rağmen büyük firmalarda buralara merkez ve ofis olarak taşınmışlardır. Sultan selim kurye hizmeti. Mavi Jeans merkezi buradır, Gold Bilgisayarın bir bayisi buradadır. Mhp İl teşkilatı buradadır. Gene yeni Media Mark şubesi açılmıştır. Valıfbank merkezi buradadır. Oto sanayi sitesi kurye buradadır. Birçok daha büyük firmanın yeri ve şubesi buralar olmuştur.

Şirintepe kurye hizmeti başladı. İstanbul Avrupa yakasında bir mahalle adıdır. Posta kodu 34415 dir. İstanbul firmasının bulunduğu mahalledir. Kağıthane belediyesine bağlıdır. Eskiden Sanayi Mahallesine bağlı iken sonradan Şirintepe diye ayrılmıştır. En büyük caddesi Gümüşhane Caddesi dir. Adındand a anlaşılacağı üzere Gümüşhane’liler çoğunlukta olduğu bir mahalledir. Daha sonra Sivas, Samsun, Bayburt, Siirt’liler gelmektedir. Daha sonraki büyük caddesi Zafer Caddesidir.

İstanbul Moto Kurye firması olarak bu mahalle içinde bulunmaktadır. Gümüşhane caddesinden aşağıya doğru inerken sağ tarafta kalan Açelya sokağı içindedir firmamız. Ayrıca bu sokaktan İETT otobüsleri geçmektedir. Ve Salı günü kurulan pazarda gene bu sokakta kurulmaktadır. Şirintepe bölgesine neden bu ismi verilmiş bilmiyorum ama hiçte tepe bir yer değildir. Alt kısmı keçi deresi diye bilinen Seyrantepe bölgesine çıkan yoldur. Batı tarafı Seyrantepe, doğu tarafında Gültepe ve Kağıthane bulunmaktadır. Üst tarafı Sanayi Mahallesi diye geçer.

Şirintepe kurye bölgesinde fazla iş yeri bulunmaktadır. Bir kaç cilacı, Mobilya imalat atölyesi bulunmaktadır. Üç tane cami bulunmaktadır. Sağlık ocağı da vardır. Şirintepe muhtarlığı otobüs son durağında

×
Tıkla AraWhatsApp