Anasayfa » Blog » Emirgan Kurye

Emirgan Kurye

Emirgan Kurye, İstanbulmotokurye.com

Emirgan moto kurye ile bölgenin tanıtımı

Emirgan kurye Emirgan, Avrupa yakasındadır. Sarıyer İlçesi sınırları içersindedir. Beşiktaş ile Sarıyer arasında kalan sahil semtlerinden bir tanesidir. Tarihi ve geçmişi eskilere dayanan bir semtimiz. Emirgan boğaz semtidir. Boğaz sahillerinde kalmaktadır. İstinye semti ile başlar. Baltalimanı semtine kadar devam eder. Sahilin üst tarafında ise, Reşitpaşa sınırına kadar ilerler.

Emirgan kurye Boğazın Anadolu yakasında tam Kanlıca semtinin karşısında kalır. Emirgan, Reşitpaşa ve Baltalimanı içiçe bir semtlerdir. Emirgan semtine gitmek için üç yol vardır. Birincisi Maslak tarafına ve İstikametinde sahil tarafından İstinye bayırı yolundan aşağı inerken sağ taraftan Emirgan korosu başlar ve sağa dönüldüğünde Emirgan’a merkeze gidilir. 

 

Emirgan motorlu kurye servisi nereye gider

Emirgan motorlu kurye işini çok iyi yapar. Emirgan denince akla hemen Emirgan korusu akla gelir. Burası sonradan dönüşüp Emirgan ismini aldığı tarih kayıtlarında sabittir. Burası gerektiği kadar tarihsel dokusunu korumaya çalışılmış gerçekten İstanbul içinde halka açık çok güzel bahçelerdir. Çünkü İstanbul içinde sahil kesimlerinde kalan tüm bahçe ve yeşillikler ya zenginlerin bölgesi.

Emirgan kurye buraya geldi. Burada ya gayrimüslimlerin yada site ve koru olduğu için halka kapalıdır. Ama burası halka açık bir mekandır. Önceleri piknik için gelen insanlar sonradan buraya gezmeye gelmeye başlamıştır. Çünkü Belediyemiz sağolsun buralara Osmanlı son zamanındaki Lale devrinde olduğu gibi ki bize kitaplarda gereksiz masraf yanlış bir şey diye denirdi.

 

Emirgan kurye ile bütün paketler gider

Emirgan kurye ile bütün paketler gider. Avrupa’dan bilmem kaç paraya ithal ettikleri bu laleleri dikerek sağ olsunlar şenlenmiş. İnsanların hem gezip göreceği hemde selfi, fotoğraf paylaşılacağı bir yer haline artık bura getirmişlerdir. İçeride motosikletle gezmek yasaktır.  Geçenler bir ara motosikletle girelim dediğimizde hemen güvenlikler geldi.

Emirgan kurye burada yaşadığı güvenlik önümüzü kesmişti bundan biliyoruz. Ayrıca İstinye bayırından sahile doğru inerken Reşitpaşa ışıkları geçtikten sonra hemen sağ tarafta Emirgan korusu bir giriş kapısı daha açılmıştır. Ama maalesef yanlış bir eylem düşünülmeden yapılmış bir şey olduğunu da hala anlayamamışlar.

 

Emirgan acil kurye ile 30 dakikada teslimat

Emirgan acil kurye ile 30 dakikada teslimat. Çünkü cumartesi ve pazar ve bazen hafta içi buraya gelen ziyaretçiler arabalarıyla maalesef sağa sola yol kenarlarına salakça park ettikleri için trafik olmaktadır. Cumartesi ve Pazar trafik olmayan bölge bu kapı yüzünden trafik olmaya başlanmış ve artık oraya da gidilmez olunmuştur. Çünkü İstanbul halkı araba, trafik var.

Emirgan acil kurye burada park etme, saygı duyma diye bir duygu olmadığından, benim işim görülsün de ne olursa olsun mantığından dolayı her yerde olduğu gibi burayı da yok etmişlerdir. Hayırlı olsun. Hafta sonu buradan İstinye ye inmek artık zulüm olmuştur. Ne yapalım büyük kafası bu kadar çalışıyor demek. Emirgan kurye önceden canımız sıkılınca atlar motora sahile inerdik.

 

Emirgan hızlı kurye işini seviyor

Emirgan hızlı kurye işini seviyor sahilde oturur çay içerdik. Balık olduğu zamanlar ise alır oltam, takımımızı takılır balık tutardık. Bazen gene gidiyoruz fakat eski tadında değil maalesef. Bazen alır tüpümü çay yapar hem muhabbet, hemde çay içerdik sahile karşı. Fakat maalesef buralarda da sahilde yürüme gezme anlamı kalmadı. Çünkü aile olarak gidilecek yer değil artık.

Emirgan hızlı kurye burada çünkü buralarda gece bira içme, içki içme yeri olmuş. Her yürüyenin elinde açık açık biralar, içkiler içe içe geziyorlar maalesef. Üçüncü olarak ta deniz yolu ile denizden vapur yada tekne ile gelinebilir. İkinci olarak sahil kesiminden İstinye tarafından yada Beşiktaş tarafından sahilden gelinir. Başka olarak Emirgan korosunun içindeki pembe köşk ve sarı köşktür. 

 

Emirgan express kurye hizmeti devam ediyor

Emirgan express kurye Emirgan semtinde en önemli yerlerden biriside Emirgan korosundan sonra, Sakıp Sabancı müzesidir. Gene burası geniş bir alan ve güzel bir bahçe olmasına rağmen halka açık değil müze olarak kullanılmaktadır. Bazen ilginç eserler burada sergilenir. 

 

İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir