İçeriğe geç

Kasımpaşa Kurye

İstanbul Moto Kurye

Kasımpaşa kurye bu semtimiz ile ilgili bilgiler vermeden önce, burası şu anki Cumhur Başkanı ve daha önceki başbakan yaşadığı çocukluk geçtiği yer olarak bilinir. Burası Kasımpaşa, Avrupa yakasında bulunan ünlü bir semtimiz. Beyoğlu ilçesine bağlıdır. Burası daha çok değişik insanların yaşadığı yer olarak bilinmektedir.

Kasımpaşa moto kurye Osmanlı zamanında bayağı kullanılmış olan semtimizde, eski tarihi yapıtlar ve eserler hala bulunmaktadır. İstanbul un fethedilmesinde çok büyük bir rolü olan bu semtimizden gemiler, Haliç e indirilmiştir. Burası 2000 li yıllarda çok kötü ve gelişmemiş durumdaydı, Günümüze baktığımız zaman gelişti.

Kasımpaşa moto kurye işini iyi yapar. Buralar yavaş yavaş geliştiğini görüyoruz. Kasımpaşa semtinin en önemli caddesi Bahariye Caddesidir. Üzerinde genellikle mutfak araç gereçleri satan esnaflar bulunmaktadır. Burası Dolapdere, Piyalepaşa Bulvarı ve Taksim Tepebaşı bölgelerini bir birine bağlayan bir bölgedir.

Buraya devlet yetkilileri el atmasıyla biraz gelişmiştir, ama ara sokakları hala çok kötü, eski zamanlarındadır. Adını bu semtten alan Kasımpaşa Spor, Süper lige çıkarılmış ve buradaki stad büyütülmüştür. Halk klübüne bağlıdır. Tabiki devlet destekli bir klüptür. Ayrıca burada meşhur Kasımpaşa askeri hastanesi de yıllardan beridir bulunmaktadır.

İstanbul Moto Kurye bölgeyi tanıyor. Askere giden herkes çoğunlukla buraya uğrarlar. Ne için muayene için tabi ki, yada rapor falan almak için. Bu bölgede birçok mahalle bulunmaktadır, en korkulan mahalleler, Hacı Ahmet ve Hacı Hüsrev Mahalleleridir. Buralar kötü anlamda ünlenmiştir. Son durumlarından haberimiz yok.

Zaten buralara kurye işi çıktığında genellikle almıyoruz. Buraya nasıl gelebilirisiniz, Okmeydanı Piyalepaşa Bulvarından aşağıya doğru inince sağ tarafa, dönülür. Zaten tabelası vardır. Ortada benzin istasyonu olan bölgeden sağa yani. Hemen yolun sağı ve solu Kasımpaşa geçmektedir. Taki Şişhane ye kadar uzanmaktadır.

Kasımpaşa kurye hizmetleri. Kasımpaşa kurye bölgesindeki kurye hizmetlerimiz genellikle merkez mahallelerine olmaktadır. Tepebaşı alt tarafları, Stadın çevresi, Bahariye Caddesi, Zincirlikuyu caddesi ve Piyalepaşa Bulvarı üstüne olmaktadır.

Buralar da olan işler ancak buralardan gelmektedir. Buranın biraz daha gelişmeye ve büyümeye ihtiyacı vardır. İç kısımlarda sokaklar çok dar ve sıkışıktır. Bizler buralardaki çalışmalarımızı zamanla dahada büyütmek ve geliştirmek istiyoruz. Hayırlısı olsun İnşallah.

×
Tıkla AraWhatsApp