İçeriğe geç

Sirkeci Kurye

İstanbul Moto Kurye

Sirkeci kurye bölgesi yada diğer adı ile Eminönü de diyebileceğimiz bölge, gündüzleri İstanbul un en kalabalık yerlerinden biri olmaktadır. Gündüz nufusu çok yoğun olurken, gece nufusu çok az drecede düşüktür. İstanbul da yaşayan her insanın gitmedim dediği bir yerdir. Alışveriş edecekler, toptan mal alacaklar, elektronik eşya alanlar, motosiklet parçaları alacaklar ve daha nice ihtiyaç için buraya gelirler.

Ayrıca burada gezmek eğlenmek için gelenler, balık tutmak için gelenler, birde balık ekmek yemek için ta buralara gelenler bile vardır. Sahil kısmında denizin içinden eski tarihi sallanan gemilerden balık ekmek yemek bir başka tad vermektedir.

Fakat Müthiş derecede trafik ve yoğunlık vardır. Malesef bir türlü bitmeyen inşaat, belediyelerin çalışması insanları burada bıktırmaktadır.

Eminöni İstanbul un Avrupa yakasında bir ilçemizdir. Aslında resmi olarak ilçe olsada gayri resmi Fatih ilçesine bağlanmıştır. Son seçimlerde gene bir şeyler olmuştu. Fakat Fatih ilçesine bağlıdır. Burası tarihi ve güzel dokusu hala yaşayan yerlerdendir. Tam meydanda Yeni Cami ve önünde güvercinler tam kartpostallık bir manzara arz ediyordu. Şimdilerde çalışma, kaldırım taşları derken gittiler.

Aslında Eminönü ve Sirkeci aynı adla anılsada Sirkeci Tarihi tren garının olduğu bölgedir. Buralarda daha çok turistler gezdiği için çok otel bulunmaktadır. Yer üstünden gelen tramvay buradan geçip, Kabataş semtine kadar gider.

Sirkeci bölgesi, Cağaloğlu, Gühane, Sarayburnu, Karaköy, Marmara Denizi,Unkapanı, Tahtakale, Mahmutpaşa, Yeşildirek bölgeleri ve arasında kalan bölge olarak bilinmektedir.

İstanbul Moto Kurye olarak tüm bu saydığımız bölgelerde binlerce firma ve toptancı bulunmaktadır. Hele Tahtakale civarında bir çok iş çıkmaktadır. Aslında bazı kurye arkadaşlarımız buralara motorla girmekten nefret etmektedir. Fakat ne olursa olsun benim severek gittiğim yerlerden biridir.

Sirkeci kurye olarak bu bölgelerden genellikle hacimli ve ağırlık olarak daha fazla işlerimiz çıkmaktadır. Çünkü buralardaki işler genelde aldırmalı işlerdir. Bazende acil pasaport işleri ve uçak bileti işleride çıkar. Bizler ne olursa olsun ekmeğimizin, işimizin peşinde olarak çalışma hayatımıza devam edeceğiz. Ama düzgün ve dürüst bir biçimde.

×
Tıkla AraWhatsApp