İçeriğe geç

Kabataş Kurye

İstanbul Moto Kurye

İstanbul Avrupa yakasında bir semtimizdir. İstanbul ilçelerinden Beyoğlu ilçesine bağlı bir semtimzdir. Dolmabahçe Sarayı veya Beşiktaş İnünü stadı ile Fındıklı semti arasında kalan bölge Kabataş olarak geçmektedir. Zaten ön tarafı tamamen deniz, İstanbul boğazı ile kaplıdır, üst tarafı ise Taksim semti vardır. Hemen deniz kenarında ise Deniz iskelesi ve vapurlar kalkan yer vardır. Genellikle trafik yoğunluğu olarak hem Beşiktaş tarafına doğru, hemde Eminönü tarafına doğru yoğun olan bölgedir. Hatta Taksim bölgesinden ve stadın üstünden dolaşan yoldan ve yeni yapılan Kağıthane Tünelinden gelen araçların kesişmesi sonucu Dolmabahçe ışıklarda gün geçmiyorki trafik olmasın. Genelde burada sabah akşam trafik olmaktadır.

Kabataş kurye isminin nereden geldiğini tam olarak kesin olmasada, burada bulunan büyük bir taştan geldiği söylenir. Bu taş çok büyük olduğundan kaba bir taş manasında kabataş dendiği için böyle denmiştir. Fakat biz bir kurye olarak bu talın nerede olduğunu görmedik, bilmiyoruz. Böyle bir taş şimdki zamanda bulunmuyo sanırım. Hemen Dolmabahçe ışıkları geçinde sağa dğru Kabataş setüstü sokak vardır.

Kabataş bölgesini meşhur yapan olay ise, Yenikapı, Eminönü nden gelen tramvay hattının burada son bulmasıdır. Buradan Taksim ve oradan Sarıyer e kadar uzanan metro hattından devam etmek isteyenler burada aktarma yapmak zorundadır. Ayrıca önceden Eminönüne giden otobüsler artık buraya kadar gelmekte ve buradan geri dönmektedir. Yani heö otobüsler hemde tramvay ile gelenler burada durmak zorundalar. Ayrıca birde vapur iskelesi olduğu için karşı taarftan gelenlere buraya uğramak zorundadır. Bundan dolayı ismi ünlenmiştir.

Bizler İstanbul Moto Kurye olarak bu bölgeye yıllardan beridir hizmet verdik ve hizmet vermeye devam etmekteyiz. Bu bölgede çalıştığımız ve paket getirdiğimiz yer daha çok Sirkeci istikametinde yolun sağ tarafı yani setüstü dediğimiz bölgedir. Çünkü yolun sol tarafında bir bina mevcut değildir. Dolaysıyla buradan Fındıklı semtine kadar sol taraftaki binalar ve bazı bankalara kurye işleri getirmekteyiz. Bu bölgeye İstanbul un her tarafından evrak, oaket ve gönderiler gelmektedir. Önceden burada sağlam müşterilerimiz vardı. Şimdilerde galiba taşındılar.

×
Tıkla AraWhatsApp