İçeriğe geç

Çamlıca Kurye

İstanbul Moto Kurye

Çamlıca kurye İstanbul Anadolu yakasında bulunmaktadır. Üsküdar İlçesine bağlıdır. Çamlıca tepesi İstanbul’un en yüksek tepelerinden bir tanesidir. Tepelerde genellikle tv ve radyo direkleri mevcuttur. Çamlıca tepesinde oturulacak, gezilecek bir çok yer ve mekan bulunmaktadır. Boğaziçi Köprüsü Anadolu yakası çıkış yolu üzerinde bulunmaktadır. Birçok semtin uğrak noktası haline gelmiştir.

Çamlıca kurye Üsküdar, en yakın olarak sahil tarafından Kadıköy, Çamlıca tarafından Ümraniye, yine Emniyet ve Küplüce Mahallesinden Şile Yolu, Altunizade sapağından üste çıkınca Çamlıca, Kısıklı Bağlantı yoluz üzerindedir. Son yıllarda büyük miktarda gelişen semt popüler hale gelmiştir. Semtin içerisinde çok lüks siteler ve yapılar mevcuttur. Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyin evi bu semtte bulunmaktadır.

Çamlıca kurye olarak,  tüm bölgesinde hizmetlerine başlayıp halende devam etmekte olup, gönderi ve işlerini çok seri ve hızlı, acil hizmeti vermektedir. Çamlıca bütün sokak ve caddelerinden ve semtinden alınan büyük küçük bütün  gönderileri İstanbul’un tüm ilçelerine uygun ve ekonomik bir fiyata teslim edilir.

Çamlıca kurye oturduğunuz halde başka bölgelerden, ilçelerden Çamlıca dışından evinize getireceğiniz tüm gönderiler ve kargolar en kısa zaman ister hızlı ile bir saat isterseniz normal kurye ile üç saat içi alıp teslim ediyoruz.  Hizmetimiz ayrıca sizlere çok değerli hizmetlerde vermektedir.

İstanbul Moto Kurye dağıtım işlerini yani evrakları dağıttıktan sonra boşa çıkınca Çamlıca ya çıkar orada günün yorgunluğunu gidermeye çalışırdık. Yıllar olmuş işine başlayalı. Önceden Çamlıca tepesinde tesis falan yoktu. Daha sonra Çamlıca tepesine belediye tesis yaptı. Önceden bu kadar insanda gelmiyordu.

Çamlıca kurye tesisler yapıldıktan sonra Çamlıca ziyaret edenler çoğaldı. Yeni evlenenler, nişanlananlar, buraya gelmeye başladı. Aslına bakarsan iyi bir şey yukarı İstanbul Boğazı ayağının altında mükemmel bir manzara oluyor. Birde elinde çay maşallah gel keyfim gel. Kafa dinlemeye birebir yer. Bizde arkadaş olarak önceleri buraya günün yorgunluğunu atak bir çay içmek, kafa dinlemek için gelirdik. Ne şimdilerde pek hevesim kalmadı.

Çamlıca kurye birde aşağıda Küçük Çamlıca tepesi var. Hatta orada çok büyük bir piknik alanı var. İçerisinde çok güzel büyük ağaçlar, ormanlık alan ve su göletleri vardı. Şimdi uzun zamandır gitmedim, ne olduğunu nasıl değiştiğini bilmiyorum ama güzel bir yerdi. Önceden bir kaç defa piknik yapmaya gitmiştim. Birde okuldan kaçan öğrencilerin ve sevgililerin uğrak noktasıydı. Şimdilerde ise genellikle Suriye ve arap uğrak noktası olmuş.

Çamlıca kurye kurduktan sonra bayağı buralara gittim. Çok değişmiş. Gittiğim zaman fazla kalamıyorum çünkü dağıtım işini yaptıktan sonra işime devam ediyorum. Giderken düşünüyorum içimden hep ne olmuş buralar hep beton yığını haline gelmiş. Yeşillikler azalmış, villalar, siteler kurulmuş, parası olan zenginler beton yığınları haline getirmiş buraları.

Çamlıca kurye eski günlerdeki gibi eski halinde olsaydı şu Çamlıca ve Çamlıca tepeleri, ama her yer beton duvarlar, her yerde yapılaşma. İstanbul geneli öyle aslında. Sadece buralar değil Tüm İstanbul artık yapılaşma, kentleşme, kentsel dönüşüm altında betonlaştı, değişti. Kentsel dönüşüm altında bir düzen bir tertipte kalmadı. İsteyen istediği binayı dikiyor. Çevreye, diğer binalara uyup uymaması önemsiz onlar için. Bizde yaşıyoruz işte İstanbul’ da.

×
Tıkla AraWhatsApp