İçeriğe geç

Bostancı Kurye

İstanbul Moto Kurye

Bostancı kurye genelde otomotiv parça sektöründe ağırlıklı olarak çalışmakla beraber, galerilerin resmi evraklarını da taşımaktadır. Ayrıca otomotiv sektöründe otomobillerin plaka ve sigorta işlerini yerine getirmektedir.

Bostancı kurye plaka çıkarmak için alınan evrakları Trafik şubeye oradan plakacıya ve sigorta şirketlerine uğrayıp bu işleri takip eden firmalarda görev yapmaktadır. Trafik Müşavirliği ve aracılık firmaları bu bölgede çok olduğu için bu işlerin oranı fazladır.

Arıca İstanbul Moto Kurye firması çalışmalarında bir çıta daha yükselterek. Bu kolaylık kurye farkıyla siz değerli müşterilerimize sunulan bir hizmettir.

Bostancı kurye Kadıköy İlçesinin en uçtaki semtlerinden bir tanesidir. Belkide Bostancı Kadıköy’e bağlı en son semttir. E-5 kara yolundan Bostancı köprüsünün yukarısından başlayıp sahile kadar uzanan dört beş km uzunluğundaki alanı kapsamaktadır.

E-5 in üstünden geçen Bostancı Köprüsü nün üst tarafı da Bostancı semtine dahildir. Çünkü orada büyük bir iş hacmi olarak Bostancı Sanayi sitesi bulunmaktadır.

Bostancı moto kurye sınırları bu kısımda İçerenköy’e kadar dayanmaktadır. E-5 karayolu istikametinde ise sınırı Kozyatağı’na kadar uzanır. Diğer taraftan Maltepe ilçesi tarafında ise Altıntepe’ bölgesine kadar sınırdır. Kadıköy tarafında ise sınırı Suadiye semtine kadar ilerler. Aslında mahalle olmasına rağmen büyük bir alanı kapsamaktadır.

Bostancı kurye ile devam. Bostancı semtinin en büyük caddesi E-5 kara yolundan başlayıp ta sahile kadar uzanan Ali Nihat tarlan caddesidir. Bu cadde minibüs yoluna yani Bağdat caddesine kadar uzanır. Daha sonra oradan Emin ali paşa caddesi başlamaktadır.

Bostancı sahile inmeden Bağdat caddesine gelmeden hemen solda Bostancı Gösteri merkezi vardır. Buradan da çok evrak çıkmıştır. Hemen yanında ise hala duran bir eğlence yeri vardır. Lünapark burada ben kuryeye başladığım zamandır vardı.

Bostancı kurye servisi Anadolu yakasında bulunan sadece Bostancı bölgesine hizmet eden bir  servisidir. Bostancı kurye hizmetimiz sayesinde oluşan kurye trafiği semtin yükünü bayağı hafifletmiş gözükmektedir.

Bostancı kurye ne zaman kuruldu bilmiyorum. Bostancı sahilde minibüs durakları Taksim Bostancı seferini yaparlar. Bu sahil kısmında döner kavşak civarında çok trafik oluşmaktadır. Bu bölgelerde birçok restorant mevcuttur.

Bostancı kurye genelde kokoreç ve midyeci ve kebapcıları meşhurdur. Fakat içkili mekanlar olduğu için aileye fazla müsait yer değildir. Ben şahsen fazla gitmedim. Bir kaç defa kokoreç yediğim olmuştur. Bostancı sahilinin tam karşısında Adalar vardır. Adaların tamamı buradan gözükebilir. Adalara en yakın yer Bostancı sahilidir.

×
Tıkla AraWhatsApp