Anasayfa » Blog » Anadolu Hisarı Kurye

Anadolu Hisarı Kurye

Anadolu Hisarı Kurye, İstanbulmotokurye.com

Anadolu Hisarı Kurye Genel Olarak Bölge

Anadolu hisarı kurye bölgesi Anadolu yakasında bir semtidir. Hemen Fatih Sultan Mehmet Köprüsü tam altına rastgelen bir bölgede bulunmaktadır. Boğaz semtidir. İsmini kıyı kesiminde bulunan hisardan almaktadır. Bu hisar Osmanlı padişahı Yıldırım Beyazıt tarafından yapılmıştır.

Hisarın buraya yapılmasının sebebi, burasının Avrupa yakası ile Anadolu yakası arasında boğaz kesiminde en dar yer olmasından dolayıdır. Bu hisar boğaz deniz yolu emniyetini sağlamak için gözetleme olarak kullanılmak için yapılmıştır. Daha sonra ise buranın tam karşısına Avrupa tarafına Fatih Sultan Mehmet tarafından Rumeli Hisarı yapılmıştır.

 

Anadoluhisarı kurye günümüzdeki yerleri ve önemi

Anadoluhisarı kurye günümüzde bu iki hisar maalesef bakımsız ve terk edilmiş bir şekilde durmaktadır. Maalesef buralara gerekli özeni ve itina yı kimse göstermemiş, akşamları ayyaşların ve sokakta kalanların mekanı olmuştur. Özellikle buralarda eğlenceler yapılması gerçekten de manidardır.

Ayrıca buralar altında binlerce şehitler yatmasına rağmen özellikle buralarda konserler, şarkılı türkülü eğlenceler düzenlenmekte ve malesef bunlara devlette desteklemektedir. Adeta Osmanlı’nın ruhuna ve burada yatan şehitlerle dalga geçmek anlamına gelmektedirler. 

 

Anadolu Hisarı Kurye Çalışmaları

Anadolu hisarı kurye çalışmalarımız ufak ufak 2010 yılından itibaren başlamış olup 2017 yılı itibarı ile yüksek derecede çalışmalarla devam etmektedir. Anadolu hisarı bölgesine.

İstanbul ilçelerinin her tarafından hizmet vermekteyiz. Çalışmalarımız özellikle acil ve expres kurye olarak devam etmektedir. Bundan dolayıdır ki en fazla aldığımız tüm işleri iki saat içerisinde buraya teslim etmekteyiz.

 

İstanbul Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir