İçeriğe geç

Akaretler Kurye

İstanbul Moto Kurye

Akaretler kurye olarak böyle denilen bu denilen bölge aslında bir caddeden oluşan bir bölgedir. Beşiktaş İlçesinde bir  semttir. Bölgede ve semtte en önemli yer Beşiktas spor klübü var.

Yada Jimnastik kulübü yani BJK kulübünün merkezi ve kulüp binasının burada bulunmasıdır. Burada BJK Plazalar diye bilinen iki blok ve birde alt blok olmak üzere üç bloktan oluşan yapı işte buradadır.

Akaretler kurye işte bu caddenin adı ise eskiden Spor Caddesi olarak bilinirdi. Bu caddenin özelliği eski Arnavut kaldırım taşlarıyla döşenmiş olmasıdır. Yıl şuan itibariyle 2017 ve bu cadde halen Arnavut taşları denilen taşlarla örülüdür.

Aslında arabayla veya motorla giderken çok sarsıntı yapması aslında hiçte iyi değildir. Hatta yağmurda, karda biraz aşındığı zaman büyük bir boşluk oluşturduğu için bizim için yani motosikletlilere çok tehlikeli olmaktadır.

İstanbul Moto Kurye işte bu bölge Beşiktaş Meydandan Dolmabahçe istikametine doğru dönüldüğü zaman hemen sağdaki otobüs duraklarında veya Beşiktaş içine giren Ihlamur kuyu caddesinin başındaki Deniz Müzesinin az ilerisindeki ışıklarda hemen sağdan yukarı çıkan uzun ve geniş caddedir.

Akaretler acil kurye bu cadde üzerinde eskiden Beşiktaş bölgesi ve çevresi için Eskişehir Üniversitesi Açık öğretim bürosu vardı. Buraya sık sık gelir kayıt olur sınav falan kağıtlarını alırdık yada kitap alırdık ve harçları yatırırdık. Buralar şimdilerde de güzel ve tarihi bir mekan havasında.

Akaretler kurye hatta halen bu büro burada durmaktadır. Bu spor caddesinin ismi sonradan değişerek Bjk kulübünün efsanevi başkanı Süleyman Seba adı ile değiştirilmiştir. Birde bu bölgede eskiden beri var olan eski tarihi evler yani sıra evler vardı. Bunlar son yıllarda restore edilerek tekrar eski orjinal haline getirilmiştir. 

Akaretler kurye olarak bizlerde bu bölgeyi de çok iyi bildiğimiz için buralardaki çalışmalarımız ve faaliyetlerimiz halen sürmekte ve devam etmektedir. Bu bölgenin simgelerinden biri haline gelmeye başlamıştır. Her türlü imkanlara sahip olarak çalışmalarımızı her zaman iyi bir şekilde veriyoruz.

×
Tıkla AraWhatsApp