İçeriğe geç

Ferhatpaşa Kurye

İstanbul Moto Kurye

Ferhatpaşa kurye sizlere daha iyi hizmet verebilmek için acilen kurulmuştur. Ferhatpaşa, İstanbul ilinin Anadolu yakasında yer alan bir ilçesidir. Ferhatpaşa Ataşehir Belediyesine bağlanmıştır. Ferhatpaşa İstanbul Tem otoyolunun Anadolu yakasında Çamlıca gişelerinin sağ tarafı olarak bilinir.

İstanbul Moto Kurye bölgesi komşularına gelince, Dudullu, Dudullu organize sanayi bölgesi, İmes, Bostancı, Kayışdağı,Kartal, Samandıra, Sarıgazi, Ataşehir olarak bilinmektedir. Ferhatpaşa genellikle ormanlıklarla kaplı iken sonradan her yerde olduğu gibi yerleşim alanlarının ve binaların çoğalmasıyla gitgide azalmıştır.

Ferhatpaşa moto kurye Ferhatpaşaya TEM Anadolu yolundan Küçükbakkalköy sapağından sapıp gidileceği gibi, Ataşehir Bostancı Yolu üzerinden Kayışdağı tarafından da gidilebilir. Moto kuryeler olarak bizler Ferhatpaşaya gitmek için Çamlıca gişelerinin ilerisinde Motosikletlerin girebileceği kaçak geçişler vardır.

Ferhatpaşa moto kurye genellikle otoban kullandıkları zaman kuryelere mahsus olmak üzere birçok yerlerde kaçak geçiş tespit etmişler veya kendileri yapmıştır. İşte bu geçişleri kullanmak hem daha kısa ve kestirme olmakta hemde zaman bakımından evrak teslimatını daha erkene çekmektedir. Bizlerde bu kaçak geçişleri halen kullanmaktayız. İşte Ferhatpaşaya gitmek isteyen kuryeler buralarda bu geçişleri arasınlar ve dikkat etsinler ki bulsunlar.

Ferhatpaşa motorlu kurye Ferhatpaşa’nın en büyük iş merkezi Yedpa iş merkezidir. Semtin iş hacmi olarak en yoğun olan bu iş merkezi semt için büyük bir önem taşımaktadır. Bende kurye olarak buraya çok kez gitmişliğim vardır. Fakat en son zamanlarda değişen yollar ve gelişen bölgede uzun zamandır gitmediğim için.

Ferhatpaşa kurye Yedpa iş merkezini son gidişimde biraz karıştırmış aramıştım. Ferhatpaşa’ya Kayışdağı üzerinden gitmek isteyen arkadaşlar Erenköy gümrük yolunu kullanabilirler. Erenköy gümrüğü geçtikten sonra solda Darülacaze vardır. Orayıda geçip devam ettikten sonra sağ tarafta Yeditepe üniversitesi vardır.

Ferhatpaşa acil kurye çok acil çalışır. Yeditepe üniversitesinden devam edince yaklaşık iki km sonra yedpa iş merkezi vardır. İşte bu Ferhatpaşa diye bilinmektedir. Ataşehir ilçesinin mahallesi olan bu Ferhat Paşa’nın adı Osmanlı dönemine kadar uzanıyor.

Ferhatpaşa hızlı kurye Osmanlı dönemindeki Ferhatpaşa denilen paşa buralara gelip gittiği için buraya Ferhatpaşa denilmiştir. Osmanlıda Ferhatpaşa çok büyük işler yapılmıştır. Burada gelişme olmuştur.. Büyük ölçüde büyüme sağlamıştır.

×
Tıkla AraWhatsApp