İçeriğe geç

Beylerbeyi Kurye

İstanbul Moto Kurye

Beylerbeyi moto kurye kullanmayan neredeyse hiçbir firma kalmamıştır. Bu kadar ön planda olmaya rağmen kuryeler gerekli değeri asla almamakta, hatta, aşağılanmakta ve horlanmakta. Fakat bilmiyorlar ki kendilerinin birçok işlerini bizler yapmaktayız. Ben motorlu kurye olarak gittiğim her site içine alınmamak çok zoruma gidiyor.

Beylerbeyi kurye hem site içine alınmamak, motoru dışarı park etmek, hemde elinde gönderi ile beraber site içinde yürüyerek dolaşmak beni çok üzmüştür. Gerçekten de anlamış değilim ki biz insan değil miyiz. Biz sizlerin işlerinizi taşımıyoruz,? Bizleri arayıp evrak nerede, işim nerede çabuk olun diye talimatlar yağdıracak.

İstanbul Moto Kurye olarak bu ağır şartlara rağmen ki daha anlatmadığımız yüzlerce mevzu var, hala sabırla çalışmaktayız. İnşallah ileriki makalelerde bu konulara yavaş yavaş değineceğim. Fakat şuanda Beylerbeyi Kurye olarak çalışmalarımız halen sürmektedir. Beylerbeyi civarından çıkan işlerimizi teslim almak ve teslim etmektir.

Beylerbeyi motorlu kurye bizim için fazla zaman kaybına gerek bırakmıyor. Çünkü biz Beylerbeyi kurye olarak en kısa yolları ve kestirme yolları bilmekteyiz. Avrupa yakasında tam karşısında Ortaköy vardır. En büyük caddesi Abdullahağa caddesidir. Köprünün altındaki tünelden hemen Kuzguncuk, İcadiye, Üsküdar tarafına geçilebilir.

Beylerbeyi acil kurye Üsküdar ilçesi sınırları içerisinde ortada bulunmaktadır Beylerbeyi. İsminin Osmanlı zamanından kaldığı tahmin ediliyor. En önemli yerlerinden bir tanesi sahilde bulunan Beylerbeyi Sarayıdır. İstanbul Boğazının Anadolu yakasında bulunmaktadır. Boğaziçi Köprüsünün yani hemen altıdır. 

Beylerbeyi acil kurye 15 Temmuz şehitleri köprüsü yeni adıyla tam altında Anadolu yakasında sahilde bir semtimi. Boğaz içi köprüsünü Anadolu istikametinde karşıya geçince ilk sapak şu anlık Beylerbeyi, Üsküdar sapağıdır. Sapağa girince iki dakikada Beylerbeyi’ndesiniz. Beylerbeyi kurye sektöründe kurye ile bağlantılı yüzlerce sektör vardır. Başka hiç bir iş kolunda bir yerle bağlı bu kadar geniş iş kolu yoktur. Hiçbir iş yok ki, hiçbir sektör yok ki bu kadar geniş bir alanda çalışma yapmasın. Burada bizi strese sokacaksınız hemde sitenize almayacaksınız. Bu hangi sektörde böyledir acaba?.

Beylerbeyi hızlı kurye tabi trafik yoksa. Akşamları bu sahil yolunda bayağı trafik olmaktadır. Boğaziçi köprüsünden başlar, yaklaşık Çengelköy Havuzbaşına kadar devam edip, ta tepelere kadar uzanır. Tepelerden Üsküdar, Küplüce, Emniyet Mahallesi ve Çamlıca’ya çıkar. Sahil yolu dümdüz devam eder. Beylerbeyi kurye firmaları olarak çalışan tüm motorlu kurye kardeşlerimiz bilir ki İstanbul trafiği her geçen gün dahada artmakta, İstanbul’da araç sayısı her geçen gün binlerce çoğalmaktadır. Motosikletli kuryeler İstanbul trafiğinde iş yükünü çeken görünmeyen ve fazla değer verilmeyen atom karıncalardır.

×
Tıkla AraWhatsApp