İçeriğe geç

Uçak Kurye

Uçak kurye bu büyük şehirde her geçen gün artarak devam etmektedir. Her gün bünyemize dahada yeni hizmetleri katmaktan gurur duyuyoruz. Bir eksikliği daha bünyemize katmış bulunmaktayız. Onlarda memnundu bizlerde memnun.

İstanbul kurye yapar diğer firmalar öylece bakar. Yada bizi taklit ederler. İlk defa uçak kargo işini hizmete sunan firma biziz. Bu fikri ilk defa çıkaran da biziz. Diğer kurye firmaları ancak bizi taklit etmektedirler. Bizim peşimizden onlarda bu işi yapmaya başladılar.

Malum ismimizden dolayı bizi İstanbul dışından arayan pek çok olmaktadır. Birçok müşterimiz İstanbul içinde olmamasına rağmen Anadolu şehirlerindeki firmaların İstanbul’dan aldırmak istediği yada buralarda yaptırmak istediği işleri olmaktadır. Yada Buradan kendilerine gidecek malzemeler gerekmektedir.

Bunu gidip alacak ve kendilerine getirecek bir hizmet daha sunulmadı. Bizde şöyle bir fikir ortaya sunduk. Alacağınız malzemeleri istediğiniz yerden alıp, hava alanına gidip uçak kargoya verip onların oradan teslim almasıydı. Bunu makul karşıladılar. Bizde bu sayede hizmete başladık.  İşte uçak kargo işi budur.

Önceleri gene aynı işlemi otogar ve otobüs firmalarıyla yapardık. Aynı sistemde malzemeleri alıp otobüse verirdik. Hoş bu sistem genede hala devam ediyor. Eskimez bir sistem. Şimdi ise aynı işlemi uçak ile yapıyoruz.

Birde malzemeleri alıp herhangi bir kargo firmasına teslim ederdik. Bu sistem de halen devam etmektedir.  Ama İstanbul Moto Kurye aynı gün içinde Anadolu bir ucuna aynı günde paket teslim alınmış olunmaktadır. Bizler bu işin öncüsü olarak bu işe devam etmekteyiz.

Uçak kurye İstanbul Şehrinden Türkiye sınırları içerisinde bulunan hava alanlarına Uçak Kargo ile acil olarak bir malzeme veya paket veya acil evrak yollanması demektir. Hangi bölgeden kalkıyorsa istediğiniz hava alanına eğer uçak kalkıyorsa kargo yollayabilirsiniz.

Aynı gün içinde kargonuz teslim alabilirsiniz. Bu sistem halk arasında veya firmalar arasında çok bilinmemektedir. Ama Özellikle İstanbul da kurye firmaları bu sistemi kullanmaktadırlar. Sizin olmadığınız yerlerde sizin adınıza paketleri alıp belli bir ücret karşılığı uçak kargoya vermektedirler.

İstanbul bölgesinde iki tane hava alanı bulunmaktadır. Birincisi şuanda çok yoğun olan ve ilk kurulan hava alanı Atatürk Hava alanıdır. Burası İstanbul Yeşilköy semtinde bulunmaktadır. Tam Sefaköy, Beşyol, Yeşilyurt, Yeşilköy merkez ve Florya semtleri arasında kalmaktadır. Yoğunluk ve trafik olarak çok yüksek bir orana sahiptir. Yüksek derecede havada ve aşağıda uçak trafiği mevcuttur.

Uçak kurye ile neler yollanabilir diye bir soru soracaksanız bildiğimiz kadarıyla, her türlü paket, evrak, numune, malzeme yollana bilmektedir. Ayrıca Cenaze işlerinde cenaze kabul edilmektedir. Birde canlı hayvan taşıması da yapılmaktadır. Tabi hepsinin bir kuralı vardır.

×
Tıkla AraWhatsApp