İstanbul Moto Kurye- Teşvikiye Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Teşvikiye Kurye

Teşvikiye Kurye hizmetlerimiz hizmete başlamıştır. Hiç biz zaman bu bölgede hizmet vermekten kaçmadık ve bu bölgelerden hiç çıkmadık. Burası kalabalık ama sakin bir bölge diyebiliriz. Güniçi özellikle öğleden sonra yoğun bir tarfik olduğu için buraları kuryeler ve firmaları fazla istemez, beğenmezler. Birde giriş çıkışlar ve çevreyoluna bağlanma konusunda biraz zaman aldığından vakit kaybetme olmaktadır. Ne olursa olsun bizler genede buraları seviyoruz.

Aslında bu bölgeler zengin ve elit insanlar kaldığı için buralara daha çok diyet yemeği kurye taşıması yapılmaktadır. Bizde buralarda çok diyet yemeği dağıttık  Halende dağıtmaya devam ediyoruz.

 

Teşvikiye Semtini Tanıyalım

Teşvikiye semtinde genel olarak biro ve ofisler bulunmaktadır. Ayrıca büyük ünlü mağazalar ve değişik kafaler bulunur. Sosteye ve elit tabaka bu bölgelere gelmektedir. Nişantaşı ile iç içe bulunmakatdır. Maçka, Nişantaşı, Teşvikiye, Topağacı bölgeelri iç içe girmiş çok yakın bölgelerdir. Teşvikiye eski bir semt oldundan bu bölgedeki yapıların çoğu eski binalardır. Genellikle çok önceleri Osmanlı zamanında buralarda gayri müslim vatandaşlar yaşamışlardır. Bundan dolayı tarihi eski yapılar çoğunluktadır. Hala yıkılmamış ve aakta duran binalar bulunur.

Teşvikiye Semtinin en ünlü yeri Teşvikiye Camii dir. Bu cami çok eski ve tarihi bir yapıdır. Bu camide genel olarak zengin kesmin, sosyetenin, sanatçıların falan cenazeleri kalkar. Ünlülerin cenazeleri burada kılınmaktadır. Bu yüzden gün geçmezki burası kalabalık olmasın. Zaten kalabalık dır. Buradaki en büyük cadde, Maçka Caddesi ve devamı Teşvikiye Caddesidir.

 

Teşvikiye Moto Kurye

Tam meydanda Caminin yanında büyük bir cafe bulunmaktadır. Bu cafenin yanında Hüsrev Gerede Caddesi bulunur. Buradan aşağıya Nüzhetiye Caddesine inilebilir. Yada ordan buraya çıkılabilir. Ayrıca Ihlamur Yolu Caddesinden Fulya ya iniş çıkış vardır. Teşvikiye Caddesinin devamı Nişantaşı merkez olarak bilinen Rumeli Caddesi dir. Tam ışıklarda dört yol ağzında direk giderseniz karşıya doğru Osmanbey, Harbiye tarafına, sola dönüş yok. Sağa dönersenizde Valikonağı caddesinden Fulya ya inersiniz.

Burada bulunan en ünlü ikinci yapıda yarısı nişantaşında yarısı Teşvikiye bölgesinde bulunan Amerikan Hastahanesidir. Daha sonra burada üniversite bulunmaktadır. Marmara üniversitesinin bir kampüsü. Teşvikiye semti Şişli ilçesine bağlıdır. Yıllardır Şişli ye bağlı olsada daha önceleri Beşiktaş ilçesine bağlı bulunmuştur.

 

İstanbul Moto Kurye-Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye-Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir