Anasayfa » Blog » Seri Kurye

Seri Kurye

Seri Kurye, SeriMoto Kurye, istanbulmotokurye.com

Seri Kurye Bir Uçak Anısı 

Bizler tüm çalışmalarımızı Seri olarak taşımaktayız, yapmaktayız. Bizim ana görev bilincimiz bundan ibarettir. Birgün acil bir kayıt almıştım. Karşımdaki müşteri çok acil olduğunu, seri kurye olarak uçağa yetişmesi gerektiğini söylemişti. Yeşilköy Havaalanına gidecektim. Yarım saatim vardı ve ben daha işi bile almamıştım. Pasaport gidecekmiş, adam evde unutmuş, ben onu alıp havaalanına yetiştirmem gerekiyordu. Ben Levent taraflarında, pasaportu alacağım adres ise Şişli taraflarındaydı.

Trafik vardı.. Akşam saat üçbuçuk dört civarı, trafiğin başladığı saatler.. Benim yarım saatte Levent’ten Şişli’ye gidip pasaportu alıp Yeşilköy havaalanına gitmem imkansızdı, en az bir saati bulurdu. Allah’ım yardım et dedim dua ettim. Benim başımada aynı olaya benzer bir olay gelmişti önceden, bende bir yeğenimle beraber son iki saat kalmasına rağmen iki saatte uçağa yetişememiştim.

Havaalanına vardığımızda uçağa on dakika vardı ve kapılar kapanmıştı. Ben içimden dua ederken, yeğenim durmadan sövüyordu. Evet orada Allah’u Teala benim duamı kabul etmiş ve uçağa yetişmiştik. Nasıl yetişmiştik, bizim bineceğimiz uçak rotar yapmıştı, yarım saat geç kalkacaktı. Bundan dolayı bizi içeri aldılar bizde uçağa bindik ve gideceğimiz yere uçmuştuk Allah’ın izniyle.

Bu defa İş Farklıydı

Evet bu defa iş farklıydı. İşi alayım derken kaza riskimde yüksekti. Dikkatli gitmeliydim. Evet BİSMİLLAH dedim içimden Allah’ın adıyla.. Yola çıktım trafik vardı ama sanki ben ilerliyordum, yollar açılıyordu sanki.. Şişli’ye geldim pasaportu aldım saate baktım onbeş dakika kalmıştı. Buradan Anayola çıkmak bile on dakika sürüyordu. Gene Bismillah dedim. Çıktım devam ettim.

Hiç saatime bakmadım, anayola çıktım e-5 ten devam ediyordum haliç köprüsünde trafik, Merter bölgesinde trafik, Bakırköy E-5 te trafik, Şirinevler bölgesi hep trafik. Yenibosna’yı geçince açıldı bastım dikkatli bir şekilde. Aksilikya trafik olan yolda arabaalr durmuş şeritte sağa sola kırıyorlardı bir metrelik yer kapma adına. Havaalanına sapağa geldim, Dış hatlar gidiş önünde adam bekliyordu..

Sonra Ne Oldu…

Sonra nemi oldu? Ne olacak pasaportu adama verdim paramı aldım geri döndüm. Eee yetiştinmi sonuç ne oldu. Yetişmişim çünkü ben saatleri bir saat geri almayı unuttuğum için hatta daha erken gitmişim.. Boşu boşuna stres yapmışım yani.. Fakat burada seri kurye olmak, hızlı olmak önemli değil, önemli olan güne, yola Bismilalh deyip başlamak ve Allah’a güvenmek, dayanmak. Ben başka bişey anlamam. Herşey Allah’ın elinde O isterse sımsılışık yolları açar, isterse saati durdururcasına yavaşlatır, diilediğini yapar. Yeterki O’na güvenelim dayanalım.

İstanbul Moto Kurye, Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye, Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir