Anasayfa » Blog » Habibler Kurye

Habibler Kurye

Habibler Kurye-İstanbul moto kurye

Habibler Kurye 

Habibler kurye İstanbul’un yeni kurulan gözde belediyeden biridir. İstanbul’daki bölgeler içinde diğerlerinden daha fazla bir şekilde büyüme gösteren, gelişen bölgelerden biridir. Bu gelişimin neticesinde Habibler  bölgesi tek başına bir belde olmuştur. Eyüp, Başakşehir, Kemerburgaz ve Karadenize kıyısı bölgeleri ve semtleri sayılabilir.

Habibler kurye ayrıca buralarda Yavuz Selim yani  3. Köprünün yapımı bitmiş ve buraya gelen bağlantı yolları da bu bölgeden de geçmektedir. 3. Köprü Yavuz Selimin buradan geçmesiyle beraber bu bölgeler arsa bakımından dahada gelişme göstermiştir. Habibler bölgesinin komşuları arasında

 

Habibler moto kurye 

Habibler kurye bundan otuz yıl önce çamur ve boş arazilerle doluydu. Ben bundan 25 sene evvel Habibler’e gittiğim zaman yolda kalmıştım. Şimdi hatırlamıyorum oraya gitmiştim. Galiba bir gönderimiz vardı. Teslim etmek için gittiğimde zaten yol falan yoktu. Köy yolları gibi yolları vardı topraktan.

Habibler moto kurye zaten halen bazı yerleri ve köyleri köy hayatını yaşamaktadır. Fakat bundan 25 yıl önceki hali gerçekten hiç gelişmemiş bir haldeydi. Yol yok, elektirik yok, su yok, alt yapı yok. Neyse gittiğim zamanlar hatırlıyorum da Habibler den Kemerburgaza geçip evime Ayazağaya dönmek istemiştim. Fakat hiç beklemediğim birşey başıma gelmişti. Motorum çamura saplanmış ve çamurun içinde kalmıştı.

 

Habibler Motorlu Kurye

Habibler motorlu kurye motoru hareket ettirdikçe dahada çamura saplanıyor ve olduğu yerde lastikler patinaj yapıyordu. Artık bunalmış sıkılmış terden sırılsıklam olmuştum. Ne ileri gidebiliyor nede geri gelebiliyordum. Latiklerin üstü ve çamurluk tamamen çamurla dolmuş ve artık motor hareket etmez hale gelmişti.

Habibler moto kurye çevreden insanlara bakıyordum ama hiç kimse geçmiyordu. Artık itfayeyi aramayı düşünüyordum. Ama kotkuyordum çünkü ozamanlar itfayeler böyle işelere gitmiyorlardı. Sadece yangınlara gidiyorlardı. Ama şimdilerde ağaçta kedi bile kalsa itfaye çağırıyorlar maalesef. Evet ne yapacağım diye dua ediyordum ve ALLAH’ a dua etmeye başlamıştım.

 

Habibler Acil Kurye 

Habibler acil kurye gücüm kalmamış üstüm başım çamur içinde kalmış, terden de sırılsıklam olmuştum. En sonunda Rabbimin yardımıyla son gücümle motoru sürükleye sürükleye, havaya kaldırarak kuru toprağa kadar getirdim. Hep beni taşıyan motosikleti birazda ben taşımıştım, o kadar da olacaktı diye düşündüm içimden.

Habibler acil kurye çok sevinmiştim kuru toprağa gelince biraz oturdum ve dinlendim. Daha sonra kalkıp motoruma binerek evimin yolunu tutmuştum. Ondan sonra ne zaman Habibler veya Arnavutköy yolum düşse hep tırsar, korkarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir