Anasayfa » Blog » Cevizlibağ Kurye

Cevizlibağ Kurye

Cevizlibağ Kurye, İstanbul Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com/cevizlibag-kurye.html

Cevizlibağ Kurye Bölgesi

Yıllardır İstanbul’ da moto kurye hizmeti veriyorum. Ama bu Cevizlibağ semtinin sınırları neresi hala anlamış değilim. Çünkü Topkapı ve Cevizlibağ ayrı semtlermi aynı semtlermi anlayamadım. Fakat anladığım tek şey buraya yani bu semte bir çok yerden otobüs ve minibüslerin geliyor olması. Mesela Tuzla’ dan İçmeler’ den otobüsler buraya gelir, Levent’ ten buraya gelir. Burası galiba daha Topkapı merkez, alışveriş yerlerinin olduğu, minibüslerin kalktığı yer vardı. Ozmanlar buraları sirkeci veya Tahtakale gibi kalabalık ve yoğundu. Otobüsler falanda buraya geliyordu. Topkapı’nın eski halini bilen varsa hatırlar. Demekki o zamanlardan kalma bir isim olabilir diyebiliyorum ancak.

Fakat günümüzde Cevizlibağ semti analdığım kadarıyla, Çevreyolu Topkapı ile Zeytinburnu Seyitnizam ve geriye dönen köprünün oradan çevreyolunun hem sağ tarafı hemde sol taarfı olarak söyleyebilirim. Daha çok yolun Zeytinburnu tarafı olabilir. Bu tarafta çünkü daha çok bina var. Bu tarafta yıllardır, Vatan Bilgisayar var, Tercüman Sitesi var, Hotel Mercure Topkapı var. Adı Topkapı demişler. Bunların bulubduğu cadde Mevlana caddesi olarak geçmektedir. Sonra öğrenci yurdu falan açıldı. Burada benzincide vardır. Sonra aşağıya eski minübüs durakalarının oradan sağa yol ayrulır tramvay yolundan oralar falan.

İşte Cevizlibağ bölgesi buralar olmaktadır. Ama eski Topkapı bölgeleride burasıydı. Şimdi demekki daha iç taraflara Davutpaşa Caddesinin olduğu yerlere Topkapı deniyor. Bide bu tarafta Yeşil Kundura olduğu bina vardır. Yılardan beri buradadır.

 

Cevizlibağ Motorlu Kurye Hizmeti

Aslında yukarda burada hizmet verdiğimiz ve genellikle gittiğimiz yerlri saymış olduk. Bu saydığımız yerlerin tümüne gidip hem iş alıyor hemde iş teslim ediyoruz. Gönderiler genellikle buralardan çıkmaktadır. Bu bölgede Topkapı Kurye ile beraber ortaklaşa çalışarak işlerimizi yürütmeye devam ediyoruz. Bu bölge sınırları içinde yolun sağ tarafından aşağıya doğru Tozkoparan Merter tarafına bir çok binalar ve iş merkezleri açılmıştır. Buralarda çok sanayi sitesi bulunmaktaydı fakat yavaş yavaş azalmaya başlamıştır. Birde hemen Topkapı girişinden Davutpaşa Caddesine dönüşte sağ tarafta yeni bloklar yapıldı. Burası biraz trafik yapmıştır ama işte İstanbul ne yaparsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir