Anasayfa » Blog » Beyazıt Kurye

Beyazıt Kurye

Beyazıt Moto Kurye, İstanbulmotokurye.com

Beyazıt Kurye Tarihi Çok Eski Bir Semtimiz Beyazıt

Beyazıt Kurye hizmetleri sizlere hizmet için çalışmaya başlamıştır. Çalışmalarımız halen devam etmektedir. Beyazıt Kurye olarak İstanbul’un en yoğun trafiğe sahip bölgesi Eminönü, Sultanahmet, Aksaray, Laleli bölgelerine hizmet sunmaktayız. Bu bölgelere taşıtların girmesi çok zor hatta bazı bölgeler araç trafiğine kapalıdır.

Beyazıt kurye bundan dolayı buralardan çıkan kurye işlerini almak gerçekten çok zahmetli olmaktadır. Bizler motor kurye olarak ara sokaklardan geçerek adreslere ulaşmaktayız. Beyazıt Kurye, Laleli bölgesi, Aksaray bölgesi, Sultanahmet, Sirkeci, Cağaloğlu, Gülhane Bölgeleri olmak üzere Cankurtaran, Yenikapı arasına da hizmet götürmektedir.

Beyazıt kurye bu bölgelere giden hizmetimiz kurye işleri olmakla beraber, ihtiyaç duyulduğu vakit arabalı kurye hizmetimiz mevcuttur. Ayrıca bu bölgeler turist akımının yoğun olduğu bölgelerdir. Bundan dolayı turizm firmalarının ve otellerin özel ihtiyaç duyduğu zaman turizm kurye ve rehber kurye olarak ta hizmet vermekteyiz. Özel ve kişisel olarak istenildiği taktirde turistleri bu bölgelerde motosikletlerle gezdirme hizmetimizde mevcuttur.

 

Beyazıt Kurye Tarihi, Yeri Ve Önemi

Beyazıt kurye bölgesi tarihi bakımından eski bir semtidir. Osmanlı Padişahlarında Beyazıt Hanın ismi verildiği söylenmektedir. Buralara da hala Osmanlı dan kalma eserler göze çarpmaktadır. Beyazıt denilince akla ilk önce Beyazıt Cami gelir.

Çünkü eski ve tarihi cami ve çevresindeki medrese okulları ile tarihi bize yaşatmaktadır. Şimdilerde günümüzde buralarda Ramazan ayında Diyanet Vakfının organize ettiği uluslararası Kitap fuarı açılmaktadır. Tam bir ay süren bu fuara Beyazıt Cami ev sahibi yapmaktadır.

Beyazıt kurye ayrıca burada birçok eski dergah ve külliye tarzı yapılar mevcuttur. İstanbul Üniversitesi Binası ise tarihe ışık tutmakta ve muhteşem mimarisi ile göz kamaştırmaktadır.

 

Beyazıt Moto Kurye Bölgesi Ve Komşuları

Beyazıt moto kurye İstanbul Avrupa yakasında kalır. Fatih İlçesine bağlı 57 mahalleden bir tanesidir. Yoğun ve gündüzleri kalabalık bir semttir. tam ortasından Tramvay geçmektedir. Tramvay yolunun sol tarafında Çemberlitaş, Sultanahmet, sağ tarafında Laleli semti bulunmaktadır.

Ordu caddesi, ve Yeniçeri caddeleri üzerinden geçer. Arka sokaklarında daha çok otel ve ayakkabı imalatçıları mevcuttur. Kapalı çarşı kapılarından bir tanesi de Beyazıt’tadır.

Beyazıt kurye üst tarafında Vezneciler, alt tarafında Kadırga semti bulunmaktadır. Gezilecek görülecek mekanlardan biridir. Tarih kokan bir semti. Ama değerini bilen görülmüyor. İnsanlar üstünden maalesef boş boş geçiyorlar.

 

İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye,https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir